Dátum: 2024 március 29. (péntek) | Auguszta

Szerdán visszatér röplabda csapatunk a nemzetközi porondra!

Mint azt már júniusban ITT és ITT írtuk, hat év után újra nemzetközi mérkőzést fog játszani röplabda csapatunk, ezúttal a Challenge Kupa idei kiírásában. Ellenfelünk a finn Pölkky Kuusamo együttese lesz, aki a belga Antwerpen csapata ellen jutott tovább az első fordulóból úgy, hogy idegenben 3:2-es vereséget szenvedtek, ám hazai környezetben 3:1-re győztek.

Ellenfelünk jelen állás szerint a finn bajnokság (Mestaruusliiga) negyedik helyén áll, tizenkét mérkőzésből hetet nyertek, ötször veszítettek, három nappal ezelőtt az utolsó előtti Nurmon Jymy csapatát „lépték le” 3:0-ra (-16,-20,-17).

Nekünk nem sikerült ilyen jól a „felkészülés”, hiszen Nyíregyházán három szoros szettet követően szenvedtünk 3:0-s vereséget (19,23,23).

Az első találkozó november 28-án, szerdán, 18:30 órai kezdettel kerül megrendezésre Finnországban. Ezt követően folytatódik az Extra Liga is, hiszen vasárnap, december 2-án a Jászberény látogat a Tungsram Csarnokba. Ez a találkozó 18 órakor kezdődik.