Dátum: 2018 november 13. (kedd) | Szilvia

Ötszettes mérkőzésen győzött röplabda csapatunk a Vasas otthonában!

Röplabda szakosztály 2018-10-15 Megtekintések száma: 247

Vasárnap került sor felnőtt röplabda csapatunk első „idegenbeli” mérkőzésére a Vasas, Folyondár utcai Sporttelepén. A múlt heti, Békéscsaba ellen aratott sikert követően együttesünk számított a találkozó fő esélyesének, amit két szettig sikerült a pályán is bebizonyítani, utána viszont jött a rövidzárlat.

VASAS ÓBUDA–UTE 2:3 (–18,–20,15,20,–10)

Budapest, Folyondár utca, 500 néző

VASAS: Villám L. 4, Kostelanská 19, Ambrosio 5, Ana Tiemi 2, Dioti 17, Da Silva 9. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Török 10, Mihály 1, Szabó A., Durst 1.
Vezetőedző: Jakub Gluszak

UTE: Bleicher R. 4, Valdez 10, Kovács L. 10, Crittenden 20, Szűcs 13, Paradzik 8. Csere: Hangodyné Lakatos (liberó), Souza 6, Bagyinka
Vezetőedző: Kántor Sándor

Az első szett elején mindkét csapat harcosan kezdett, így 4:4-ig fej-fej mellett haladtunk, majd sikerült egy négypontos előnyre szert tennünk (5:9). 6:13-nál időt kért a hazai együttes, majd sikerült egy kicsit közelebb zárkózniuk, de 12:18-ra, és 15:21-re is sikerült meglépnünk. Innen már nem volt „visszaút”, és magabiztosan, 18:25-re nyertünk, így összesítésben 0:1-re vezettünk.

A második játékrészt már sokkal nagyobb csatát hozott, mint az előző. A szett elején itt is sikerült egy „kisebb” előnyre szert tennünk (6:9), de sajnos innentől kezdve egészen 13:13-ig egyik csapat sem tudott egynél több ponttal vezetni. 13:17-nél ismét csak a hazaiak kértek időt, ami után feltámadtak, és 19:20-nál már mi is pauzát rendeltünk el. Ez olyannyira jól sikerült, hogy 19:23, majd 20:25 állt az eredményjelzőn, így már 0:2 volt az állás.

A harmadik szettről nem sok pozitív dolgot lehet írni …. már ami a játékunkat illeti. 7:1-nél szereztük az első pontunkat, de addig vezetőedzőnk már kétszer is kikérte az idejét. 11:8-nál felcsillant egy halovány remény, hogy sikerül visszatalálnunk a „győztes” útra, ám a sorozatos hibáknak köszönhetően 17:10, és 20:12 volt már az állás. A vége 25:15 lett a Vasasnak, így 1:2-re zárkóztak összesítésben.

A negyedik játszma igazi hullámvasút volt mind a két szurkolótábor részére. Az első pontot mi szereztük meg, majd a hazaiak fordítottak 3:2-re. Innen, egészen a 16:19-es vezetésünkig egy-egy pontot szerezve lépdeltek a csapatok előre. Ekkor időt kért a Vasas, majd hamarosan már újra egál volt az eredmény (19:19). Sajnos a végjátékban a harmadik szettben mutatottak köszöntek vissza, így 25:20-ra nyertek a piros-kékek, így egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok.

Az ötödik szettben – ahogy az már nem egy esetben előfordult a mérkőzés során – ismét csak egy-egy pontot gyűjtve ment a játék, majd 4:7-nél időt kért a Vasas, amit 5:9-nél megismételtek. 8:9-nél nekünk is rendet kellett tenni a fejekben, majd sikerült 9:12-re ellépnünk. Innentől kezdve már nem adtuk ki a kezünkből a győzelmet, és 10:15-re, valamint 2:3-re győztünk, így mi szereztük meg a plusz egy pontot.

Ezzel a győzelemmel – a Nyíregyházával egyetemben – öt pontot gyűjtöttünk, így holtversenyben vezetjük a bajnokságot.

Vezetőedzőnk, Kántor Sándor így értékelte a találkozót: „A héten sajnos alulkoncentráltan edzettünk és éreztem, hogy az első két szettben igazából csak altatott a Vasas. Aztán magukra találtak, és ki is egyenlítettek. A döntő játszmában azért nyertünk, mert úgy tudtam forgatni a csapatot, hogy pont az ő gyengébb állásaikra jutottak a mi jó felállásaink.

Folytatás szerdán, október 17-én, 18 órai kezdettel a Haladás Szombathely ellen a Tungsram Csarnokban a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.