Dátum: 2017 október 18. (szerda) | Lukács

Négy szettben is győztünk az MTK ellen!

Röplabda szakosztály 2017-10-04 Megtekintések száma: 73

Kedden délután újabb felkészülési mérkőzést játszott felnőtt röplabda csapatunk. A Vasas után ezúttal egy másik budapesti csapat, az MTK együttese ellen a Városmajorban. A mérkőzés egy fél óra „csúszással” kezdődött a bemelegítés miatt. A találkozón készült képeket IDE kattintva tudják megtekinteni!

Az első szettben – akárcsak a többiben – mi szereztük meg a vezetést, majd 3:3 után kialakult egy két-hárompontos különbség a javunkra. 5:7-t követően sikerült egy kicsit ellépnünk, és 11:17-nél a hazaiak kértek időt. 18:20-nál már vezetőedzőnknek kellett rendet rakni a fejekben, majd 22:22-nél, 23:23-nál és 24:24-nél ismét egál volt az eredmény. A végső két pontot nekünk sikerült megszereznünk, így 24:26-ra nyertünk (0:1). Innen is mielőbbi jobbulást és visszatérést kívánunk Hajek-Nagy Fanninak, akinek egy labdamentés után fordult alá a bokája.

A második játékrész szinte kísértetiesen hasonlított az elsőre, még a pontok elosztása is. A szett közepén azonban nem sikerült ugyanazt a dominanciát mutatnunk, mint az előző játékrészben, így 14:18-ig folyamatosan „csak” két pont volt a differencia a két csapat között. Ekkor megint időt kért a hazai együttes, de ezúttal jobban koncentráltunk, és sikerült öt pontra, 17:22-re növelni az előnyünket. 21:24-t követően mind a két gárda szerzett egy-egy pontot, így ezt a szettet 22:25-re nyertünk (0:2).

A harmadik játszma eleje is szoros volt, 6:9-nél sikerült először három pontra ellépnünk, amikor is időt kértek a hazaiak. Ekkor megint „beállt” a mérkőzés egy három-négypontos lila-fehér vezetésre, majd 15:15-nél ismét egál volt a találkozó. Ezt követően ismét sikerült két pontot szereznünk, majd a hazaiaknak is (17:17). Ezután újra átvettük a játék irányítását, és 18:23-ra és 22:24-re is vezettünk. Az utolsó találatot is sikerült megszereznünk, így 22:25-re nyertünk (0:3).

A negyedik játékrészre teljesen „összeomlott” az MTK. Bár 2:4-ig jól tartották magukat, ekkor 2:9-ig és 7:14-ig meg sem álltunk. A végén 10:25-re hoztuk ezt a szettet is, így 0:4-re megnyertük a felkészülési mérkőzést.