Dátum: 2024 április 23. (kedd) | Béla

LAPSZEMLE - Közel járt a bravúrhoz a Diamant az Újpest ellen

Az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttese a második és a negyedik szettben kiválóan teljesített, de végül felülkerekedett a fővárosi gárda. Oláh János tanítványai így a folytatásban a hetedik helyért küzdhetnek majd a Nyíregyháza-MTK párharc vesztesével.

A fővárosiak a szombati magabiztos diadal után a somogyi megyeszékhelyen is hamar kézbe vették az irányítást. Az elő technikai szünetben már négy pont volt az UTE előnye, a másodikban pedig 8:16 állt a táblán. Az amerikai és bolgár légióssal felálló vendégek jobban összpontosítottak, a házigazdának csak villanásai voltak. Stirt egy szép blokkal és egy ász-értékű nyitással tűnt ki, a végén azonban az UTE örülhetett a sikernek (15:25, 0-1.)
A térfélcsere után elkapta a fonalat a Diamant. A lányok három gyors ponttal kezdtek, és a folytatásban is nagyszerűen röplabdáztak. Rák Rebeka fontos pontokat ütött és Récsei Ágnes megoldásai is tapsra ragadtatták a közönséget. Pintér Zsanett a legjobbkor szerzett pontokat, Csitári Virág pedig parádésmentésekkel segítette csapatát. A Diamant egészen 20:10-ig szárnyalt, és a megszerzett előny elegendőnek bizonyult az egyenlítéshez. A végén valamelyest magára talált az UTE, de Récsei szettlabdához juttatta csapatát, egy látványos labdamenet végén pedig a hazai játékosok keze emelkedett a magasba (25:20, 1-1).
Szomorúan mondta a műsorközlő a harmadik játszmában, hogy „technikai szünet”, ugyanis ekkor már 8:2-re vezetett az UTE. A somogyiak játéka visszaesett, a túloldalon pedig az amerikai Humphries megmozdulásai adtak lendületet a vendég együttesnek. A Diamant 8:11-ig zárkózott, aztán Ancsin Kitti nyitásaival újra a fővárosiak következtek. 8:16-ról indult a szett utolsó harmada, és Récsei két pontja után ismét az újpestiek lendültek előre. Az egykori kaposvári Horváth Alexandra fontos pontokat szerzett: több foghatatlan nyitása tán az utolsó pontot is ő gyűjtötte be (12:25, 1-2.)
A negyedik játékrészben a Diamant-lányok kezdtek jobban, és még az sem zökkentette ki őket, hogy ellenfelük 11:6-ról 11:9-ig zárkózott. Mindenki újra összekapta magát, és sikerült újból megnyugtató előnyt kovácsolni. Pintér okos pontokat szerzett, Récsei pedig továbbra is elsőrangúan játszott a center posztján. A két csapat közti különbséget hűen kifejezte, hogy amikor Tobak Eszter leblokkolta Mishonovát már 21:14 volt az eredmény. A játszma utolsó pontját az új posztján is bomba-formában játszó Harmath Zsófia ütötte be (25:19, 2-2).
A mindent eldöntő, ötödik, rövidített játékrészt gyors pontváltás vezette be, aztán Ancsin és Háfra blokkjával ellépett az UTE. A két együttes 3:8-nál cserélt térfelet, ami meghatározta a folytatást. Mishonva ütése után hat ponttal járt előrébb a vendéggárda, a Diamant pedig már csak tisztes távolból követte ellenfelét. A ponterős feladó, Ancsin ász-nyitása után 6:12 volt az állás,

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem–UTE 2-3 (-15, 20, -12, 19, -6)
Kaposvár, 150 néző. V.: Vigh, Vári.

Diamant: Tobak 2, Rák 16, Stirt 7, Harmath 14, Pintér Zs. 12, Récsei 14. Csere: Csitári (libero), Szívós I. 1, Pedranzini 1.
Vezetőedző: Oláh János.

UTE: Mishonova 7, Szombathelyi K. 7, Humphries 18, Horváth A. 15, Háfra 7, Ancsin 10. Csere: Hadnagy (libero), Szűcs K. 4.
Vezetőedző: Nagyné Mátrai Veronika.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:4, 4:6, 4:10, 6:10, 6:14, 8:14, 8:16, 11:20, 12:22, 14:24, 15:24. II. játszma: 3:0, 3:2, 4:4, 5:5, 8:5, 10:7, 14:7, 16:9, 18:10, 20:10, 21:14, 22:16, 23:18, 24:19, 24:20. III. játszma: 2:2, 2:8, 6:11, 8:11, 8:16, 10:16, 10:23, 12:23, 12:24. IV. játszma: 1:1, 6:1, 8:3, 11:6, 11:9, 12:10, 17:10, 17:12, 18:12, 20:14, 22:14, 22:16, 23:17, 24:18, 24:19. V. játszma: 0:1, 1:3, 2:4, 2:6, 3:8, 4:9, 6:11, 6:14.

(forrás: kapos.hu)