Dátum: 2024 április 20. (szombat) | Konrád

Bajnokveréssel kezdte a szezont röplabda csapatunk!

Szombaton este elérkezett az idő, hogy felnőtt női röplabda csapatunk is megkezdje a 2018/2019-es bajnoki szezont. Ellenfelünk nem volt más, mint a zsinórban öt bajnoki elsőséget nyerő Békéscsaba, így egy igen pikáns kezdésnek lehetett szemtanúja a Tungsram Csarnokba kilátogató közel 500 ember.

ÚJPESTI TE – BÉKÉSCSABAI RSE 3:0 (22, 21, 23)

Tungsram csarnok, 500 néző. V: Mezőffy, Szabó P.

UTE: Bleicher R. 2, Valdez 13, Kovács L. 4, Crittenden 14, Souza 8, Paradzik 11. Csere: Lakatos 1 (liberó), Szűcs K., Kiss A.
Vezetőedző: Kántor Sándor.

BRSE: Tálas 1, Glemboczki 2, Bodnár 3, Perovics 25, Mlinar 3, Medics 6. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Ivanovics, Pekárik 2.
Szakmai igazgató: Kormos Mihály

Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen az első pont megszerzése után 4:1-re, majd 8:4-re is vezettünk már. Ekkor időt kért a vendég együttes, majd rövid időn belül sikerült rendezni a soraikat, és 13:14-re már náluk volt az előny. Ekkor megint a mi perceink következtek, és hamarosan már 18:15 állt az eredményjelzőn a javunkra. Ekkor megint egy kis pauzát rendelt el a békéscsabai mester, majd 21:19-nél mi is hasonlóan cselekedtünk. 22:21-es vezetésünknél megcsapott minket az elmúlt évek szele, de most mi jöttünk ki jobban a végjátékból, és 25:22-re nyertünk, így 1:0-ra vezettünk összesítésben.

A második játékrész eleje a vendégeké volt, majd egészen 7:7-ig felváltva szerezték a csapatok a pontokat. Ezt követően sikerült újra átvenni a játék irányítását, és elléptünk 11:9-re. 16:14 után megint egál volt az állás (16:16), majd 18:16-nál ismét csak a vendégek kértek időt. Innentől kezdve már nem adtuk ki a vezetést a kezünkből, bár voltak nehezebb pillanatok, 25:21-re nyertünk, így már 2:0-ra vezettünk.

A harmadik játszmában is mi szereztük meg az első pontot, majd ismét csak felváltva vezettünk a Békéscsabával. 4:8-as vendég vezetésnél időt kértünk, majd 8:9-nél már a „Csabaiak” is megpróbáltak rendet tenni a fejekben. 10:10-et követően ismét csak sikerült két ponttal elhúzniuk (11:13), majd 13:13 után 16:15-re már nálunk volt az előny. 20:18-nál ismét csak rövid pihenőre vonultak a játékosok, majd 24:20-nál négy meccslabdánk is volt. Az első hármat!!! még hárította a Békéscsaba, ám az utolsót már „megoldottuk”, így 25:23-ra és 3:0-ra győztünk.

Vezetőedzőnk, Kántor Sándor így nyilatkozott a találkozót követően: „Nem volt olyan egyszerű mérkőzést, mint amilyet az eredmény tükröz, nem volt könnyű dolgunk. A Békéscsaba még nem állt annyira össze, igaz, mi sem, sokkal többet várok a lányoktól. Úgy érzem, az egységesség hozta meg a sikerünket.

Folytatás vasárnap, október 14-én, 17 órai kezdettel a Folyondár utcában, ahol a Vasas vendégeként lépünk parkettre.