Dátum: 2024 április 19. (péntek) | Emma

Arany és bronz az OMB 5. fordulójában

ARANY és BRONZ az OMB 5. fordulójában

Február 3-án Szombathelyen rendezték az 5. OMB fordulót. A és B csapatunk is ebbe a körbe lett sorsolva. Reggel 6 órakor vágtunk neki a hosszú útnak. Hat csapat, két csoportban körmérkőzéssel kezdete a küzdelmeket. Az UTE A csapatunk a hazaiakkal, majd a Budaörs csapatával játszott. Mind két ellenfelét simán verték, így minden játékosunk játéklehetőséget kapott.

UTE A – Szombathelyi SI 3-0 (75-53)

UTE A – BDSE 3-0 (75-37)

Csoport elsőként folytathatták a keresztjátékot.

B csapatunk a Sümeg-Dabronc ellen kezdte meg a küzdelmeket. 1 hete, Kaposváron, az elődöntőben vereséget szenvedtünk ellenfelünktől, így nagyon szerettünk volna visszavágni. Sajnos az első szettben hiába küzdöttek a lilalányok, ellenfelünk jobbnak bizonyult. 18-25 Második sorunk jobbnak bizonyult ellenfelünknél, így visszahozták az esélyt. 25-16 Következett a döntő szett. Ebben a szettben végig mi irányítottuk a játékot. Igaz nem nagy különbséggel, de végig vezetve mi nyertük a szettet és ezzel a mérkőzést is. 25-19

UTE B – Sümeg-Dabronc 2-1 (68-60)

Második ellenfelünk a szomszédos Dunakanyar gárdája volt. Az első szett nagy küzdelmet hozott. Végjátékban jobban koncentráltunk, így sikerült nyerni az első etapot. A második sorok csatája már sima győzelemmel. zárult. Így a harmadik szettben az addig kevesebbet játszók is pályára léptek. Ellenfelünk legjobbjai ellen nem sok esélyük volt, így azok szépítettek. 7-25

UTE B – Dunakanyar SE 2-1 (57-57)

Így csoport elsőként sikerült elkerülni az elődöntőben „A” csapatunkat.

Kis pihenő után következtek az elődöntők. „A” csapatunk a Sümeg-Dabronc ellen lépett pályára. Az első szettben mind két együttes második sora játszott. A lila lányok nyertek. Következtek az első sorok. Kiélezett játékban, apróbb figyelmetlenségek következtében kiegyenlített ellenfelünk. A döntő játszmában már nem hagyott kétséget első sorunk. Simán bevették Sümeg várát. Így mi kerültünk elsőként a döntőbe.

UTE A – Sümeg-Dabronc 2-1

A másik pályán B csapatunk küzdött a hazaiak ellen a döntőbe kerülésért. Az első szettben végig a helyiek irányították a játékot. Két kimagasló emberükkel szemben nem igazán találtuk az ellenszert. A végjátékban még sikerült szépíteni, de nyerni sajnos nem. 21-25

A második sorunk nem hagyott kétséget, simán nyert. 25-12 Következhetett újra a döntő. A szett elején fe-fej mellett haladt a két csapat a pontgyűjtésben. Térfélcserénél csupán 1 pont különbség volt a javunkra 13-12. Majd ellenfelünk átvette a vezetést 13-17 Egy időkérés segített lányainkon, szinte állva hagytuk ellenfelünket 22-17. 23-18-nál megállt a gépezet. Nem tudtunk mit kezdeni ellenfelünk magassági fölényével. Kiénekelték a sajtot a szájunkból. Az utolsó két pontot nem tudtuk megcsinálni. A hazaiak először egyenlítettek, majd meg is nyerték a szettet. Így búcsút mondhattunk a LILA döntőnek. 23-25

UTE B – Szombathelyi SI 1-2 (69-62)

„A” csapatunk a Szombathelyiekkel mérkőzhetett újra a döntőben. Csak úgy, mint a csoportmeccsen, sima győzelemmel abszolválták az első helyet.

UTE A – Szombathelyi SI 2-0

„B” csapatunk a Sümeg ellen mérkőzött a bronzéremért. Ellenfelünk töredékét sem nyújtotta a csoportmeccsen mutatott játékának. Lányaink örömjátékkal, felszabadultan, simán átgázoltak ellenfelünkön. Újból mindenki játéklehetőséget kapott.

UTE B – Sümeg-Dabronc 2-0 (50-31)

Az ezüstérmet sajnos nem sikerült, de a bronzot magabiztosan szerezték meg B csapatunk játékosai.